You are here

Couchsurfing

       Couchsurfing to niepowtarzalna szansa na poznanie wspaniałych ludzi i miejsc, to możliwość zobaczenia piękna natury naszej planety za nie wielkie pieniądze. Dodatkową atrakcją ważniejszą niż sam nocleg były wycieczki z hostami w charakterze przewodnika to były przygody które na długo pozostaną w pamięci.

    

  Pokazanie ulubionych kafejek, restauracji, gdzie można skosztować tradycyjnej  kuchni, napić się regionalnego wina czy piwa, zobaczyć zwyczaje i obrzędy podczas ludowych festynów było hitem dnia. Zwiedzanie targowisk i miejsc gdzie my byliśmy jedynymi obcymi wyzwało w nas uczucie szczególnego zaufania nam.

    W podziękowaniu za miły pobyt zostawialiśmy pamiątki z Polski np: znaczki magnetyczne z miejsc z których pochodzimy, dla szczególnie miłych miałem nalewkę własnego wyrobu. Nie powiem cieszyła się dużym wzięciem i wielu było zainteresowanych recepturą. Byliśmy u domach gdzie całe ściany w mieszkaniu były zapisane sentencjami i podziękowaniami za wspólne gniazdowanie oraz gotowanie.

        My też zostawiliśmy swój ślad wdzięczności po nie zapominanych nocnych dyskusjach i chwilach spędzonych razem na długich wycieczkach. Oto kawałek ściany.

    Serwis społecznościwy http://www.couchsurfing.org jest dobrowolnym zrzeszeniem ludzi, możesz tu spotkać młodych i starszych, biednych i bogatych, menadżerów, studentów i biznesmenów którzy odrywają się od monotonii i rutyny codziennego życia.

       Dla pięćdziesięcioletniego dorosłego ugruntowanego człowieka było to doświadczenie przełomowe, które zmieniło moje spojrzenie na wiele spraw. Jednego dnia spałem w pokoju z dziesiątką innych wędrowców na podłodze, a innego wylegiwałem się na piaszczystej plaży obok wspaniałej rezydencji. Takich przeżyć i doznań nie doświadczysz na zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem. To będąc w drodze przeżyjesz  chwile kiedy gesty uśmiech i radość bycia z innymi zastępuje  słowa  których często brakowało.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer