You are here

Blog Alex

07-04-2015

Polish

 Po 30 godzinach lotu jestem w kraju.Oczekując na lot do Gdańska zwiedziłam Monachium. Było fajne teraz nowe wyzwania.

31-03-2015

English

Wczoraj byłam  San msrcon la laguna

oraz na Atitlan

Dziś Semuc Champey piękne kaskady, woda jak kryształ.

Kategoria: 

27-03-2015

Polish

Jestem w  Antigua pierwszej stolicy Gwatemali.

Kategoria: 

18-03-2015

Polish

Pobyt w Rio Dulce to piękne chwile i refleksja nad tym co dalej...

 

Kategoria: 

16-03-2015

English

Właśnie dotarłam do La Ceiba ze stolicy San Pedros Sulu, jutro biorę prom na wyspe Utila.

Trasa Gwatemala,Tical->Honduras,Copan następnie San Pedro Sula

Honduras, Ruiny Tical

Kategoria: 

2015-03-10

Polish

Dziś wyjazd z Bacalar,Meksyk -> Tikal,Gwatemala.Koniec nurkowania i wygrzewania się na rafie M. Karaibskiego. 9 godzin jazdy autobusem, za godzinę  ruszam.

 

Kategoria: 

2015-03-05

Polish

Wczoraj pojechalismy z Tulum do Cobe na kilkugodzinną wycieczkę lokalnym autobusem. Jest to kompleks ruin, skrywający podobno największą piramidę Jukatanu, na którą, co ważne, można bez problemu się wspiąć. Trzeba przyznać, że miejsce, w którym położone są pozostałości tego miasta Majów, jest fajnie usytuowane w dżungli.

Kategoria: 

2015-03-04

Polish

Dziś wróciliśmy do Meridy – stolicy Jukatanu

Centrum miasta to duży kwadratowy plac pełny zieleni, porośnięty m.in. drzewami laurowymi, stanowi centrum niespełna 800-tysięcznego miasta Mérida (aglomeracja około 1,2 miliona), stolicy meksykańskiego stanu Jukatan. Jest w nim prawdziwym centrum i to od czasów najdawniejszych.Również przed najazdem hiszpańskich konkwistadorów stała w tym miejscu piramida świątynna i pałac władcy jednego ze szczepów Majów w ich stolicy Ti’ho’. Podbił ją w 1542 roku na czele swoich oddziałów major Francisco de Montejo zwany „el Mozo” i założył kolonialną Méridę.Upamiętniając w ten sposób hiszpańskie miasto o tej nazwie, gdyż zastane w Ti’ho’ zabytki skojarzyły mu się z rzymskimi w ojczyźnie. Były to gmachy zbudowane z kamieni łączonych zaprawą, opisane przez franciszkanina Diego di Landa, późniejszego tutejszego biskupa, który wykonał także ich rysunki.Największym z nich była piramida świątynna Baklu’mchan o bokach po 120 m długości i szerokości, wysoka na 10 m. Przebudowana później na klasztor franciszkanów oraz twierdzę San Benito.Na terenie tym stoi obecnie centralny rynek miasta – Mercado Municipal Lucas de Gálvez. Odległy o dwie przecznice na wschód i jedną na południe od Plaza Mayor, jak najczęściej nazywany jest centralny plac Méridy.

 

Kategoria: 

2015-03-03

Polish

Dziś jesteśmy Chichen-Itza i zwiedzamy kompleks archologiczny.

 

Piramida Kukulkanamezoamerykańska piramida schodkowa położona w centrum starożytnego miasta Chichén Itzá w Meksyku. Budowla składa się z dziewięciu platform i świątyni znajdującej się na szczycie. Łącznie mierzy 30 m wysokości oraz 55 m długości u podstawy.

Kategoria: 

2015-03-02

Polish
Wstęp: 
Dziś lecę do Cancun z San Francisco -> Atlanta -> Cancun Meksyk

San Francisco ->Atlanta

Atlanta ->Cancun Meksyk

Kategoria: 

Pages

Copyrights by CC&RM